Strona główna Wydarzenia Strzegom Wóz strażacki jak nowy

Wóz strażacki jak nowy [FOTO]

0

Nowo wyremontowany pojazd ratowniczo-gaśniczy GBM marki STAR 266 – rok produkcji 1985 – trafił  do Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanach.

woz-4Pojazd do 2014 r. użytkowali strażacy z OSP w Rogoźnicy. Następnie trafił do depozytu gminy Strzegom, a w tym roku za 45,5 tysiąca złotych z budżetu gminy Strzegom został remontowany.

W ramach remontu wymieniono wszystkie opony, akumulator, zbiornik na wodę, wykonano remont silnika i układu hamulcowego oraz remont nadwozia – wymieniono oświetlenie, belkę sygnalizacyjną, uzupełniono ubytki w blacharce i wymalowano całe nadwozie. W zabudowie pożarniczej pojazdu jest zbiornik wody o pojemności 2,5 m³. Pojazd wyposażony jest w motopompę.

W remont mocno zaangażowali się strażacy OSP Olszany. Prezes Józef Goryczka, który podziękował władzom samorządowym Strzegomia za przekazanie środków na remont samochodu. – Poprzedni wóz już praktycznie nie nadawał się do użytku. Cieszę się, że odnowiony pojazd będzie służył wszystkim potrzebującym pomocy w wypadkach samochodowych, pożarach i w innych trudnych sytuacjach naszych mieszkańców – zaznaczył prezes OSP Olszany.

Tomasz Wanecki, UM Strzegom/ opr. red.
Zdjęcia UM Strzegom

Poprzedni artykułLicznik porażek nadal bije
Następny artykułZłota jesień na Osiedlu Młodych [FOTO]