Strona główna Wydarzenia Marcinowice Świetlice w remoncie

Świetlice w remoncie

0

W Goli Świdnickiej remont świetlicy wiejskiej już się zakończył. Trwają natomiast prace w Zebrzydowie i w Białej – informuje Małgorzata Wilk z Urzędu Gminy w Marcinowicach.

1-swietlica-wiejska-w-zebrzyddowieŚwietlica w Zebrzydowie, zdjęcie UG Marcinowice

Na przełomie lipca i sierpnia w Goli Świdnickiej przeprowadzony został remont świetlicy. Uszkodzeniu uległ dach budynku i podczas opadów woda wdzierała się do środka.  Remont kosztował 22 tysiące zł. Malowaniem wnętrza budynku zajęły się osoby zatrudnione w ramach robót publicznych.

Obecnie trwają prace na świetlicy wiejskiej w Zebrzydowie. Remont realizowany jest przez P.P.H.U. BOWIP Andrzej Pach ze Świdnicy. Zły stan techniczny świetlicy nie pozwalał na jej użytkowanie. Dlatego też na wniosek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych i Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych obiekt został zamknięty.
Gmina Marcinowice złożyła wniosek w ramach Programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi i otrzymała dofinansowanie w wysokości 30 tysięcy zł, a wartość całej inwestycji to 74 833,70 zł.  Zakończenie prac planowane jest na 25 listopada.

Realizowane są również prace na świetlicy wiejskiej w Białej. Pilnego remontu wymagała podłoga na scenie oraz w pomieszczeniu, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci.

/opr. red./

Poprzedni artykułSą pierwsze twarze dla potomnych [FOTO]
Następny artykułZweryfikują wójta Marcinowic podczas referendum