Strona główna Kultura Spotkania autorskie o podróżach, kuchni i historii

Spotkania autorskie o podróżach, kuchni i historii

0

W ramach rozpoczynającego się 12 października Kongresu Turystyki Polskiej przygotowywane są  jako dodatkowa atrakcja trzy spotkania autorskie, poświęcone historii Świdnicy, podróżom i kulinariom.

spotkanie-sobieslawPierwsze –  w najbliższą środę, 12 października. W Muzeum Dawnego Kupiectwa o godzinie 17:00 rozpocznie się wykład połączony z promocją najnowszej książki znanego świdnickiego historyka Sobiesława Nowotnego. „Klucz do Śląska” opisuje historię oblężeń twierdzy świdnickiej w okresie wojny siedmioletniej.

plakat_spotkanie_poradaKolejne spotkanie będzie miało miejsce także w Muzeum Dawnego Kupiectwa w czwartek, 13 października o godzinie 17:30. Poświęcone będzie podróżom, a poprowadzi je Jakub Porada – dziennikarz TVN i TTV, a także autor książki „Porada na Europę” poświęconej taniemu podróżowaniu.

plakat_spotkanie_kuronBohaterem ostatniego wydarzenia, w czwartek, 13 października o 17:00 w Galerii Fotografii będzie Jan Kuroń – znakomity kucharz i autor książki „Sprytna kuchnia czyli kulinarna ekonomia”.

Podczas każdego spotkania będzie można nabyć prezentowane publikacje oraz zdobyć autografy.

Partnerami wydarzeń są: Miejska Biblioteka Publiczna oraz świdnickie księgarnie Matras i Eureka.

/UM Świdnica/

Poprzedni artykułPierwszaki ze 105-tki pasowane na uczniów [FOTO]
Następny artykułZabiła podczas kłótni