Strona główna Sport Lekkoatletyka Spotkali się z olimpijczykiem

Spotkali się z olimpijczykiem

0

Do przyjemnego spotkania doszło w czwartek, 20 października w murach Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy. Z uczniami spotkał się Rafał Omelko, lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów oraz sztafecie 4×400 m, brązowy medalista Mistrzostw Europy i uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich.

omelko

Na spotkanie na sali gimnastycznej udały się wszystkie klasy II i III. Sportowiec opowiadał o swojej karierze oraz o programie „Mały Mistrz’, którego jest ambasadorem. Dzieci ubrane w biało-czerwone stroje kibica miały niesamowitą okazję spotkać się z wielkim mistrzem sportu, zadać mu nurtujące pytania, a także zobaczyć medale, których Rafał Omelko ma imponującą kolekcję. Dużą atrakcją były pamiątkowe zdjęcia i podpisywanie autografów.

Był też czas, aby poćwiczyć z naszym mistrzem. Rafał Omelko poprowadził lekcję lekkoatletyki w klasie IIIb pod opieką Anny Worobiec. Na początku była rozgrzewka, a następnie uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia lekkoatletyczne, które będzie można wykorzystywać na lekcjach wychowania fizycznego. Dzięki temu spotkaniu dzieci utwierdziły się w przekonaniu, że sport jest bardzo ważny dla zdrowia, a wytrwałość w dążeniu do celu doprowadza do osiągnięcia mistrzostwa – mówi Tomasz Hołota z SP 6 w Świdnicy.

Poprzedni artykułDzień Dawcy Szpiku. Przyjdź na Rynek! [FOTO]
Następny artykułPierwsze ślizgi w tym sezonie [FOTO]