Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Miliony na gminne wodociągi

Miliony na gminne wodociągi

0

Ponad 7,5 mln zł trafi do Świdnickiego Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Efektem będzie lepsza jakość wody oraz ochrona środowiska naturalnego.

podpisanie_umowyW siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie prezes zarządu Świdnickiego Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. Lidia Mendak podpisała umowę o dofinansowanie realizacji projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w gminie Świdnica”.

Całkowity koszt projektu wynosi 14 407 674,77 złotych, z czego 7 599 025,50 złotych stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje budowę 7,89 km sieci kanalizacji sanitarnej z przepompownią ścieków oraz budowę 5,45 km sieci wodociągowej w miejscowości Komorów i Słotwina.

– Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na drugi kwartał 2017 roku, a ich zakończenie w 2019 roku. Realizacja powyższych zadań w znaczący sposób wpłynie na poprawę jakości wody i ścieków oraz stan lokalnego środowiska naturalnego – podkreśla Lidia Mendak, prezes spółki.

UG Świdnica

Poprzedni artykułCiężarówka w wykopie
Następny artykułŚwidnica: SPEKTRUM najgorętszych tytułów filmowych [PROGRAM]