Strona główna 112 Kupa wstydu

Kupa wstydu

12

Świdnicki plac Piłsudskiego stał się jak, donoszą strażnicy miejscy „polem starcia zwolenników niekontrolowanej wolności psów i ich przeciwników”. Funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie dotyczące właścicieli psów, którzy regularnie wypuszczają zwierzęta bez nadzoru.

pies

Zgłaszający problem, mieszkaniec jednego z osiedli informował, że psy biegają po okolicznych terenach zielonych i placach zabaw, a opiekunowie nie są zainteresowani tym, gdzie załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne.  Pierwsze kontrole wykazały, że widok umundurowanego strażnika wpływa mobilizująco na obywateli.

Sprawa psich odchodów to problem, z którym borykają się władze niemal wszystkich polskich miast. We Wrocławiu, oprócz patroli strażników miejskich, mieszkańcy dużych osiedli zorganizowali się i stworzyli tzw. partole społeczne, które monitorują place zabaw i skwery w godzinach, w których zwyczajowo są wyprowadzane czworonogi. A zdjęcia stanowiące dowód nieodpowiedzialności właściciela trafiają do specjalnie utworzonej galerii internetowej.

Monika Filipowska

[email protected]

Poprzedni artykułCo, gdzie, kiedy?
Następny artykułMDK w Świdnicy świętuje 65-lecie [FOTO]