Strona główna Sport Inne Koszykarze rozpoczęli historyczny sezon od porażki

Koszykarze rozpoczęli historyczny sezon od porażki [FOTO]

0

Pełne trybuny, głośny doping i wielkie emocje! Sobotni mecz Prakto Polonii Świdnica jest dowodem na to, że w sportowej Świdnicy wszystkim brakowało ligowych zmagań koszykarskich. Niestety świdnicka ekipa uległa Górnikowi Trans.eu Wałbrzych.

_dsc0008

Przez blisko trzy kwarty wynik oscylował w granicy remisu, a oba zespoły grały zrywami. Dopiero w ostatnich 15 minutach wałbrzyszanie zdobyli dziesięciopunktową przewagę, której nie udało się już odrobić. Ostatecznie walka zakończyła się wygraną Górnika Wałbrzych Trans.eu 78:67. Najlepszym zawodnikiem drużyny gości był Damian Durski, który zdobył aż 40 punktów. U świdniczan po 13 punktów zebrali Michał Kurpiel i Damian Sieńko, Mateusz Soboń zdobył 11 punktów, a 10 – Radek Rogacz.

Prakto Polonia Świdnica – Górnik Wałbrzych 67:78 (15:15, 15:19, 20:20, 17:26)

Prakto: Kurpiel 13, Sieńko 13, Soboń 11, Rogacz 10, Kaczmarczyk 5, Kaliński 4, Olszewski 4, Słobodzian 3, Biernat 2, Majcher 2, Ozga