Strona główna Kultura Iluzje karciane i filmowe w świdnickiej Baszcie

Iluzje karciane i filmowe w świdnickiej Baszcie

0

UWAGA! Wydarzenie zostało odwołane.

Na niecodzienne spotkanie zaprasza Fundacja Teatr Bezdomny.

foto-archiwum-fundacji-teatr-bezdomny-1– Organizując spotkanie z iluzją, chcemy przybliżyć twórczość młodych, lokalnych artystów, którzy zaprezentują się już 22 października w świdnickiej Baszcie. Będzie widowiskowo, muzycznie i filmowo – mówi Tomasz Nycz, prezes Fundacji Teatr Bezdomny.

Wydarzenie rozpocznie się od pokazu-spektaklu, który przygotował żarowski sztukmistrz karciany – Grzegorz Niczyporuk. W ramach tego punktu programu, przybliżymy Państwu wszystkie rutyny karciane w bezpośrednim kontakcie z widzem, który z minuty na minutę będzie coraz bardziej zaangażowany i rozbawiony – zaznacza prezes Fundacji Teatr Bezdomny.

iluzja-karcianaPokaz zostanie zorganizowany przy stoliku i przeznaczony jest dla grupy około 50 osób, dlatego też informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona. Sztuczki będą transmitowane na dużym ekranie, aby dociekliwi mogli szukać błędów magika.

– Po zakończeniu pokazu, porozmawiamy z Niczyporukiem o jego pasji, dowiemy się skąd wzięła się zajawka na karty i w jaki sposób pielęgnuje swoje umiejętności – mam nadzieję, że to wszystko rzuci pozytywne światło na tak niszowe hobby oraz samą postać mieszkańca Żarowa, który głodny jest występów publicznych – dodaje Tomasz Nycz.

podroz-na-ksiezyc

Druga część spotkania minie pod znakiem muzyki, tworzonej na żywo przez Dariusza Miziarskiego, który przygotował live act do filmu G. Méliès pt. „Podróż na księżyc” z 1902 roku. Tutaj do historii fantastycznej, opartej na podróży astronautów poza orbitę ziemi, w towarzystwie autorskiego dźwięku, pokazane zostaną pierwsze efekty specjalne. Performance poprzedzony zostanie krótką prelekcją na temat prezentowanego materiału wizualnego.

Baszta (Świdnica, ul. Basztowa 2)
22 październik 2016 r, godz.: 18:00 – wstęp bezpłatny

Fundacja Teatr Bezdomny, opr. red.

Poprzedni artykułPrzed psami uciekł na maskę samochodu
Następny artykułCo Świdnica będzie miała z Kongresu Turystyki?