Strona główna Wydarzenia Świdnica Ćwierćwiecze uczniowskich odwiedzin

Ćwierćwiecze uczniowskich odwiedzin

0

Od ćwierć wieku uczniowie I LO w Świdnicy mają możliwość przyjmowania do swoich domów rówieśników z partnerskich szkół – Wieland i Pestalozi Gymnasium z Biberach. Do tej pory w wymianie szkolnej wzięło udział ponad 800 uczniów z Polski i Niemiec.

wymiana-polsko-niemieckaZdjęcie I LO w Świdnicy

Jest to zawsze ciekawa przygoda, a wyjątkowe programy i wspólne przedsięwzięcia (m.in. gotowanie, śpiewanie, malowanie) przyczyniają się do nawiązywania wieloletnich przyjaźni. W Niemczech przyciąga zawsze wizyta na Oktoberfest w stolicy Bawarii – Monachium, katedra w Ulm z najwyższą wieżą kościelną świata czy rejs po Jeziorze Bodeńskim. W Polsce zachwyca Wrocław ze swoimi zabytkami, Góry Stołowe z niezwykłymi formami skalnymi czy świątynia Wang w Karpaczu.

Tegoroczny wyjazd do Biberach był wyjątkowy. Z okazji 25-lecia wymiany uczniowie i nauczyciele z obu miast zostali zaproszeni przez burmistrza Norberta Zeidlera do miejskiego ratusza, gdzie organizatorka wymiany Bożena Furmankiewicz otrzymała, w podziękowaniu za wieloletni trud, pierścień miasta, z życzeniami wspaniałych kolejnych 25 lat. Wymianę współfinansuje Polsko-Niemiecka Współpracy Młodzieży.

I LO, opr. red.

Poprzedni artykułNie żyje Andrzej Wajda
Następny artykułPo wypadku zmarła pasażerka [FOTO]