Strona główna 112 Wielokrotnie okradali jeden sklep

Wielokrotnie okradali jeden sklep

1

Świdniccy policjanci wraz z pracownikami ochrony jednego z miejscowych sklepów budowlanych zatrzymali trzech amatorów cudzej własności podejrzewanych o wielokrotne kradzieże elektronarzędzi z tej placówki handlowej.

Od kilku dni z jednego ze świdnickich marketów budowlanych w niewyjaśnionych okolicznościach „znikały” różnego rodzaju elektronarzędzia, takie jak wiertarki, wkrętarki, szlifierki, a także przedłużacze, czy klucze nasadowe. O sprawie została powiadomiona miejscowa policja. Analiza monitoringu pozwoliła na ustalenie mechanizmu działania sprawców. Wynosili oni sprzęt z hali sklepu, a następnie na terenie zewnętrznego działu budowlanego układali przy ogrodzeniu. Następnie wychodzili z terenu marketu i przez wykonany otwór w siatce ogrodzeniowej wyciągali swój „łup” na zewnątrz.

Podejrzewani wpadli dzięki czujności jednego z pracowników ochrony. Na terenie sklepu zauważył on trzech młodych mężczyzn odpowiadających rysopisom sprawców zarejestrowanych na nagraniach monitoringu. O całej sytuacji powiadomiony został oficer dyżurny świdnickiej jednostki policji, który wysłał na miejsce funkcjonariuszy. Informacja ochroniarza była trafna. Jak się okazało, podejrzewani kolejny już raz układali elektronarzędzia przy ogrodzeniu przygotowując je do kradzieży. Cała trójka została zatrzymana.

Zatrzymani to 19-letni mężczyzna oraz dwaj młodzieńcy w wieku 15 oraz 14 lat. Realizując swój przestępczy proceder „odwiedzili” sklep co najmniej trzykrotnie, dokonując oraz usiłując dokonać kradzieży sprzętu o wartości prawie 3000zł. W trakcie dalszych czynności, część utraconego mienia została już przez świdnickich policjantów odzyskana i powróciła na półki sklepowe. Elektronarzędzia ujawnione zostały w mieszkaniach zatrzymanych oraz w lombardach. Funkcjonariusze pracują teraz nad odzyskaniem pozostałej części sprzętu.

Pełnoletni sprawca usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia powyższych czynów. Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. O losie jego nieletnich towarzyszy zadecyduje natomiast sąd rodzinny.

Grzegorz Oleśkiewicz, KPP w Świdnicy

Poprzedni artykułWybory bez głosowania
Następny artykułRudzielec szuka domu