Uczniowie Szkoły Podstawowej w Marcinowicach biorący udział w projekcie „Mały Mistrz” mieli możliwość spotkania się i wzięcia udziału we wspólnym treningu ze znanym lekkoatletą Rafałem Omelko.
Dzieci ćwiczyły z mistrzem, zadawały mu nurtujące pytania, a także oglądały trofea lekkoatlety. Dla wielu jest to wzór, inspiracja do dalszego działania i odnoszenia sukcesów – nie tylko w sporcie, ale również w życiu. Rafał Omelko specjalizuje się w biegu na 400 metrów, jest uczestnikiem tegorocznych Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Główną ideą projektu „Mały Mistrz” jest zachęcanie uczniów do zdobywania sprawności ruchowych. W założeniach programu znajduje się również podnoszenie umiejętności fizycznych poprzez prowadzenie zajęć w ciekawej formie, dzięki którym lekcja wychowania fizycznego staje się przygodą i zabawą. Podczas zajęć ruchowych uczniowie kształtują odpowiednie nawyki i postawy, szczególnie te dotyczące zdrowego stylu życia.
/Mateusz Dzień vel Rakoczy, [email protected]/











![Wielkie emocje i znakomite rezultaty. VII Neptun Swimming Meeting [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/DSC_4915-238x178.jpg)





![Pożar samochodu dostawczego w Strzegomiu [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-samochodu-fot.-OSP-Strzegom-2-100x75.jpg)


![Coraz bliżej święta… Zrób zdjęcie świątecznej choinki i wygraj prezenty [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/12/bombki-choinka-swieta-2020-fot.-Dariusz-Nowaczynski-2-100x75.jpg)
![Kto wygrał zaproszenia na świąteczny koncert zespołu i chóru Armii USA w Świdnicy? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2023/04/Orkiestra-Sil-Powietrznych-Stanow-Zjednoczonych-w-Europie-21-04-2023-Swidnica-5-100x75.jpg)