Strona główna Sport Inne Świdniczanie na pomoc Michałowi Szalińskiemu

Świdniczanie na pomoc Michałowi Szalińskiemu

0

Z inicjatywy wielu osób ze środowiska sportowego w niedzielę, 18 września zorganizowany zostanie Festyn Rekreacyjno-Sportowy „Pożegnanie Lata”. W trakcie trwania imprezy zbierane będą środki na rzecz Michała Szalińskiego, cierpiącego od kilkunastu lat na dystrofię mięśniową tzw. przykurcz mięśni.

csc_0866

Festyn zorganizowany zostanie na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji mieszczącego się przy ulicy Śląskiej. W planie szereg imprez sportowych, a także gier i zabaw dla najmłodszych mieszkańców. Na godz. 10.00 zaplanowano początek turnieju tenisa ziemnego – mikstów, poświęconego pamięci zmarłego przed dwoma laty Wiesława Kułakowskiego. Wielki przyjaciel sportu zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu. 74-letni Kułakowski ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego.

Na godz. 11.00 zaplanowano mecz IV ligi seniorów pomiędzy Polonią-Stal Świdnica a Sokołem Wielka Lipa. Później jeszcze m.in.: turniej piłkarski dla dzieci, turniej koszykówki ulicznej, piłkarski mecz pokazowy oldbojów, pokazy CrossFitu Świdnica Box74, czy też zabawy rekreacyjne przygotowane przez LZS Świdnica, dmuchańce i atrakcje dla najmłodszych.

plakat

– Terapia dla Michała kosztuje 76 tysięcy, ale dzięki pomocy dobrych osób jesteśmy coraz bliżej zebrania tej sumy. To wciąż eksperymentalna metoda, która nie jest refundowana przez NFZ. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w Festynie Rekreacyjno-Sportowym, bawmy się dobrze i pomóżmy Michałowi – zachęca do udziału w wydarzeniu Beata Moskal Słaniewska, prezydent Świdnicy. – Pierwszą z zaplanowanych imprez był oczywiście Memoriał Wiesia Kułakowskiego, później z pomysłami dołączyły się inne kluby za co jesteśmy im niezmiernie wdzięcznie. Jestem przekonany, że Wiesiu Kułakowski jest zadowolony, że w trakcie imprezy poświęconej jego pamięci, będziemy pomagać innym ludziom potrzebującym pomocy. Zapraszamy na obiekty OSiR-u całe rodziny, nie zabraknie atrakcji dla wszystkich – dodaje Jan Czałkiewicz, kierownik obiektów sportowych OSiR-u.

Organizatorami akcji są: Urząd Miejski w Świdnicy, Fundacja „Łączy nas Football”, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Tenis Fun Club, świdnickie kluby sportowe, a także cała społeczność sportowa w naszym mieście.

Poprzedni artykułŚwidniczanin powalczy o Puchar Gordona Bennetta
Następny artykułNiszczyli wszystko na swojej drodze