Strona główna Sport Inne Po raz drugi dla Wiesia

Po raz drugi dla Wiesia

0

Zbliża się druga rocznica tragicznej śmierci Wiesława Kułakowskiego, znakomitego pedagoga, trenera i wielkiego sympatyka sportu. Przyjaciele z tenisowych kortów i Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na drugą edycję turnieju tenisowego poświęconego pamięci nieodżałowanego Wiesia.

kulakowski

Zawody odbędą się w niedzielę, 18 września na kortach przy ulicy Śląskiej. Zapisy w dniu zawodów, rozpoczęcie o godzinie 10.00. Zagrają wybrane w drodze losowania pary mieszane. System i długość gier uzależniona będzie od ilości uczestników. W trakcie zawodów delegacja uczestników turnieju odwiedzi grób Wiesia. Turniej zwieńczy spotkanie przy grillu, w trakcie którego będzie okazja do wspomnienia patrona memoriału.

Wiesław Kułakowski zmarł 15 września 2014 roku. Wraz ze swoim nieodłącznym przyjacielem psem Omarem utonął w nurtach Bystrzycy. Kułakowski rzucił się na pomoc porwanemu przez prąd zwierzęciu. 74-letni Kułakowski był wielkim fanem lokalnego sportu. Ukończył wrocławski AWF. Potem był nauczycielem i trenerem oraz działaczem sportowym. Był jednym z twórców świdnickiego Tenis Fan Klubu i animatorem organizowanej wspólnie z ŚOSiR-em Wakacyjnej Szkółki Tenisa Ziemnego.

Poprzedni artykułLokatorzy z kluczami do nowych mieszkań komunalnych [FOTO]
Następny artykułNaraził człowieka na utratę życia, dostał dwa mandaty