Spektakl „Między nami dobrze jest” świdniccy Alchemicy pokazali po raz pierwszy 24 czerwca. Spektakl spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widowni. Uczestnicy Alchemii teatralnej i Świdnicki Ośrodek Kultury zapraszają na powtórkę 7 września o godz.19.00 do sali teatralnej ŚOK-u.
Młodzi aktorzy wzięli pod lupę bardzo współczesny tekst cenionej polskiej autorki – Doroty Masłowskiej. Dramat odsłania nasze, polskie problemy społeczne, codzienne, domowe męczeństwo ale także w zabawny sposób ukazuje ludzkie przywary, niedoskonałości, traumy.
Alchemiczną nowością jest fakt, iż reżyserem spektaklu jest świeżo upieczony absolwent Alchemii Teatralnej, a obecnie student PWST w Krakowie na Wydziale Reżyserii Dramatu – Andrzej Błażewicz.


![Wystawa, której nie zobaczymy drugi raz. Znakomity fotograf Tomasz Gudzowaty odsłania rozedrgany świat sumo w Świdnicy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-wystawa-Are-bure-bokeh-Tomasza-Gudzowatego-w-Swidnicy-25-06-2026-238x178.jpg)
![Gołębie opanowały scenę w Świdnicy. Młodzi alchemicy zachwycili nowym spektaklem „Dziób w dziób” [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Alchemia-Teatralna-spektakl-Dziob-w-dziob-2026.06.24-6-238x178.jpg)






