– Modlitwa o pokój nie wystarczy, człowiek niszczy pokój, człowiek musi go odbudować – powiedział Dalajlama XIV w Świdnicy. Dziś w Kościele Pokoju wspólnie z przedstawicielami czterech religii podpisał Apel o pokój.

Oto jego treść:
„Spotykamy się w wyjątkowym miejscu niezwykłego regionu, gdzie mimo różnic światopoglądowych i religijnych wynikających z jego długiej historii – w zgodzie współistnieli i współistnieją przedstawiciele wielu narodowości i kultur. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania wspólnie apelujemy o pokój na świecie, pokój niezależny od poglądów, pochodzenia, czy religii. Pokój, który jest możliwy zawsze, jeżeli tylko istnieje zrozumienie i miłość do drugiego człowieka.”






![Nowi policjanci złożyli ślubowanie. Dwoje trafi do świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/nowi-policjanci-KWP-Wroclaw-2026.03.06-1-100x75.jpg)


![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)
![Muzyczny prezent na Dzień Kobiet. Kto wygrał bilety na koncert Anity Lipnickiej? [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)