Zalew w Dobromierzu zwyciężył w plebiscycie Radia Wrocław na najładniejszy akwen w województwie dolnośląskim. Na Dobromierz głosowało 445 internautów, którzy ocenili jego atrakcyjność na 4,2 punktu. Daleko w tyle zostały pozostałe zbiorniki wodne – Jezioro Kunickie, plasujące się na 2 miejscu zdobyło zaledwie 164 głosy, a Mały Staw w Karkonoszach -140.
Kolejne miejsca zajęły Jezioro Bystrzyckie i zbiornik zaporowy Bukówka. Zalew, znany też jako Jezioro Dobromierskie to sztucznie utworzony zbiornik wody pitnej, dlatego nie można się w nim kąpać, a do niedawna również wędkować. Jednak od przeszło roku, Polski Związek Wędkarski Koło Świebodzice Termet udostępnia swoim członkom zezwolenia na amatorski połów i ryb. Tereny wokół jeziora są doskonałym miejscem pieszych wędrówek, można tu spotkać wiele chronionych gatunków ptaków – czaplę, bociana czarnego oraz orła rybołowa i czworonogów – bobra, borsuka i muflona.
/red.;foto. UM Dobromierz/


![Ferie 2026 rozpoczęte. Jakie zajęcia czekają na dzieci i młodzież w powiecie świdnickim? [PROGRAM/FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-238x178.jpg)
![Szklanka na drogach i chodnikach, seria kolizji, problemy na kolei. Służby apelują o ostrożność [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Tworzyjanow-wypadek-2026.02.05-0-100x75.jpg)
![Zima zaskoczyła drogowców. Zdarzenia na drogach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/page-3-100x75.jpg)
![Nowy radiowóz dla świdnickiej drogówki [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/nowy-radiowoz-WRD-2026.02.04-1-100x75.jpg)


![Orkiestra Księżniczek powraca. Noworoczny Koncert Wiedeński już 16 lutego w Teatrze Muzycznym Capitol [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Orkiestra-Ksiezczniczek-fot.-TOMCZYK-ART-1-100x75.jpeg)
![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)