Strona główna Sport Inne Ruszyła modernizacja boiska treningowego w Żarowie

Ruszyła modernizacja boiska treningowego w Żarowie

0

Żarowscy sportowcy czekali na taką informację od dawna. Nareszcie obiekt, na którym szlifują swoje sportowe talenty doczeka się gruntownego remontu. Prace remontowe właśnie się rozpoczęły i na stadion wjechał ciężki sprzęt. Na efekty przebudowy trzeba będzie poczekać do późnej jesieni, ale już dziś wiadomo, że będzie to piękny obiekt.

stadion

Taki, na który od dawna czekają mieszkańcy gminy Żarów. Także najmłodsi, którzy na żarowskim stadionie rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. – Gruntowny remont kompleksu sportowego w Żarowie był marzeniem naszych sportowców. Wreszcie będziemy mogli to marzenie zrealizować. Dla nich to miejsce doskonalenia swoich umiejętności, których trzeba przyznać im nie brakuje. Tak zmodernizowany stadion będzie przecież też służył nam kibicom i wszystkim mieszkańcom, spędzającym aktywnie swój wolny czas. Niebawem, mam nadzieję, nasi sportowcy nie będą patrzyli z zazdrością na inne zmodernizowane obiekty sportowe – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Rozpoczętym pracom przyglądają się też sami sportowcy, którzy nie ukrywają, że czekali na kompleksowy remont stadionu od dawna. – Doczekaliśmy się i nasz pięknie położony obiekt, który przynosi wiele radości sportowcom, sympatykom, dzieciom w końcu zmieni swój wygląd. Będziemy mogli trenować w profesjonalnych warunkach i rozgrywać mecze na zmodernizowanym boisku. Od wielu lat czekaliśmy na taką sytuację, teraz cierpliwie poczekamy na finał inwestycji – zaznacza Norbert Gałązka, wiceprezes klubu sportowego Zjednoczeni Żarów i przewodniczący Komisji ds. Sportu, Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej w Żarowie.

Boisko treningowe przy ul. Zamkowej w Żarowie ma być gotowe do połowy listopada. Prace, które pochłoną dokładnie 1.148.704,38 złotych będą finansowane z budżetu gminy Żarów oraz dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej 2016. – W pierwszym etapie prac wykonane zostanie odwodnienie boiska oraz roboty rozbiórkowe, demontażowe i ziemne. Powstanie boisko ze strefami bezpieczeństwa, podbudowa z kruszyw oraz nawierzchnia z trawy syntetycznej. Zamontowane zostaną także piłkochwyty, nowe bramki i wiaty mobilne dla zawodników – wyjaśnia Joanna Walichnowska, kierownik Referatu Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Żarowie.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułStrasznie fajny konkurs [ROZSTRZYGNIĘCIE]
Następny artykułKolarska walka na terenie żwirowni