Strona główna 112 Operacja „Pies” w Świdnicy

Operacja „Pies” w Świdnicy

6

Świdnicka straż miejska sprawdzała sposób wyprowadzania psów podczas spacerów. Akcja pod kryptonimem „Pies” została przeprowadzona w  godzinach porannych na Osiedlu Młodych. Funkcjonariusze przez dwie godziny sprawdzali, czy zwierzaki są wyprowadzane zgodnie z obowiązującymi przepisami. I jak się okazało, tylko jeden spośród kilkunastu właścicieli przestrzegał przepisów. Pozostałym funkcjonariusze tym razem nie wlepili mandatu, skończyło się jedynie na pouczeniu.

13094250_1097208720339402_5238666968388323667_n

A my przypominamy, że podstawowym obowiązkiem właściciela jest umiejętność zapanowania nad czworonogiem w miejscach publicznych tak, by nie stwarzał zagrożenia dla bezpieczeństwa innych ludzi i zwierząt. Czyli pies nie może podbiegać do obcych, ani tym bardziej szczekać na nich. Podobne przepisy Kodeksu Wykroczeń dotyczą także spotykanych, innych psów.

Ustawa nie nakazuje wyprowadzania czworonoga na smyczy i w kagańcu, ale mogą to regulować lokalne przepisy. I jeszcze jedna bardzo istotna kwestia – sprzątanie. Każdy, kto wyprowadza psa na spacer jest zobowiązany do sprzątania po swoim pupilu. Za pozostawienie psiej kupy grozi mandat w wysokości 500 zł.

/opr.red/

Poprzedni artykułFolklor polsko–słowacko-ukraiński [FOTO]
Następny artykułMali mieszkańcy Żarowa z wizytą u Rzecznika Praw Dziecka