Nie minęły jeszcze dwa tygodnie od otwarcia długo oczekiwanej przez mieszkańców atrakcji, a już pachnące nowością wyposażenie pada ofiarą zwykłych chuliganów. Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który niszczył ławkę-leżankę nad zalewem Witoszówka.
– 27 sierpnia około godz. 03:10 monitorujący Straży Miejskiej zauważył, jak młody mężczyzna jakimś przedmiotem z ostrym zakończeniem uderza w nową ławkę ustawioną zaledwie kilka dni temu nad zalewem Witoszówka. Natychmiast skierował w to miejsce funkcjonariuszy. Strażnicy ujęli sprawcę tego czynu, po czym został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy – opisuje Jack Budziszewski ze Straży Miejskiej. – Teraz tylko od wartości zniszczeń będzie zależeć czy mężczyzna ten odpowie za wykroczenie czy za przestępstwo.
Przypomnijmy, że bosmanat z promenadą, pomostem i ławkami kosztował 930 tysięcy złotych. Cała ta kwota pochodzi z pieniędzy świdnickich podatników.
Teren bosmanatu objęty jest miejskim monitoringiem.
/red./





![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Al.-Niepodleglosci-238x178.jpg)

![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Al.-Niepodleglosci-100x75.jpg)


![Zderzenie motoroweru ze śmieciarką [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Strzegom-zderzenie-smieciarki-i-motoroweru-2026.03.03-2-100x75.jpeg)

![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)
![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)