Strona główna Wydarzenia Żarów Motoryzacyjne spotkanie w Żarowie

Motoryzacyjne spotkanie w Żarowie

1

Piękne samochody i motocykle pojawiły się w minioną niedzielę na I Spotkaniu Miłośników Motoryzacji w Żarowie.

TP__5088

Wydarzenie, zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury i Sportu, zgromadziło nie tylko posiadaczy pojazdów, ale również tych, którzy motoryzacją pasjonują się od wielu lat. Wśród prawdziwych perełek lśniących lakierem i chromem furorę robiły piękne Warszawy w wersji M20, zdobywca tytułu: Najładniejszy Klasyk i M223, ikony polskiej motoryzacji z doby PRL. W Żarowie nie mogło zabraknąć oczywiście marki Fiat z modelami 125p i 126p, zarówno w wersji retro jak i sport. Wśród reprezentantów przemysłu motoryzacyjnego zza naszej wschodniej granicy były m.in. wspaniała czarna Wołga-Gaz 24 oraz Zaporożec 968M.

– Wielkim zainteresowaniem publiczności cieszył się amerykański krążownik Buick Riviera, skrywający pod maską potężny ponad 7 litrowy silnik benzynowy o mocy 350 KM. Najstarszym pojazdem I Żarowskiego Spotkania Miłośników Motoryzacji był VW typ 82 Kübelwagen, rocznik 1943 z oryginalnym silnikiem, zdobywca tytułu: Show&Shine – pojazd wzbudzający największy zachwyt – mówił Bogdan Mucha z Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Liczną grupę prezentowanych pojazdów stanowiły auta w wersji sport i tuning. W tej grupie wyróżniały się różne modele BMW, Ford Fiesta, Opel Manta oraz VW Jetta, zdobywca tytułu Najładniejsza Felga. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć oczywiście motocyklistów, którzy dotarli na miejsce Spotkania maszynami przeróżnych marek i modeli od WFM 125, Iż 49, po Suzuki, Yamaha i słynne Harley Davidson. Motocykliści byli nie tylko najbardziej barwną, lecz także najgłośniejszą grupą uczestników, którzy zgarnęli puchar w kategorii: Najgłośniejszy Wydech.

I Żarowskie Spotkanie Miłośników Motoryzacji uatrakcyjnił pokaz w wykonaniu strażaków z OSP Żarów, a na zakończenie parada ulicami miasta. Kolejne spotkanie miłośników motoryzacji w przyszłym roku.

/GCKiS w Żarowie, opr. red./

Poprzedni artykułSpisak i Banderas już poza IO w Rio! [VIDEO]
Następny artykułNie zauważyła ciężarówki [FOTO]