Strona główna Sport Inne Łucznik z Nowic na mistrzostwach globu

Łucznik z Nowic na mistrzostwach globu

2

Dziesięć osób reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Świata w Łucznictwie Tradycyjnym, które rozgrywane są właśnie na Węgrzech. Wśród nich jest Robert Cieślak – mieszkaniec Nowic (gmina Jaworzyna Śląska).

łucznik

Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie – mówi Robert Cieślak, który nie kryje podekscytowania i dodaje – Na pewno będzie to wielka przygoda, a przede wszystkim nowe doświadczenie. Zawodnik z Nowic pierwszy raz w turnieju łucznictwa tradycyjnego wystartował w maju 2015 roku na Zamku Grodno i od razu zwyciężył. W tym roku w turniejach, w których uczestniczył stawał zawsze na najwyższym stopniu podium. Cieślak ma nadzieję, że podobnie będzie na Węgrzech.

Łucznik prowadzi również w Dolnośląskiej Lidze Łucznictwa Tradycyjnego. Sukcesy Roberta Cieślaka zostały dostrzeżone przez Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego, które zaprosiło go na mistrzostwa świata. W Zawodach wystartują również Marzena Goike, Anna Płotycia, Piotr Chreścionko, Dariusz Psiuk, Grzegorz Kostrzewski, Łukasz Nawalny, Kacper Giezek, Zbyszek Sawicki i Bartłomiej Cichoń.

Łucznicze zmagania na Węgrzech (malownicza miejscowość Gyula) rozpoczęły się we wtorek, 30 sierpnia i potrwają do 3 września.

Poprzedni artykuł„Wkomponował” się w wiadukt [FOTO/VIDEO]
Następny artykułZmiany w świdnickim „Sercu”