Strona główna Wydarzenia Strzegom Konferencja w sprawie rewitalizacji Strzegomia

Konferencja w sprawie rewitalizacji Strzegomia

0

Jeszcze tylko 9 dni mają mieszkańcy Strzegomia na  konsultacje  dotyczące projektu Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Strzegom na lata 2015-2025. Aby przybliżyć ten projekt, władze zorganizowały w Strzegomskim Centrum Kultury specjalną konferencję.

strzegom

Przy współpracy z mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi i lokalnymi instytucjami chcemy poprawić estetykę i funkcjonalność naszego miasta i wsi Jaroszów. Trzeba tylko pamiętać, że działania mają służyć nie pojedynczym mieszkańcom, ale ogółowi społeczeństwa, przyczyniając się do poprawy jakości życia – mówił burmistrz Zbigniew Suchyta.

Podczas  spotkania zaprezentowano wyniki diagnozy społeczno-gospodarczej, wytypowane obszary rewitalizacji oraz wizje, cele i kierunki działań rewitalizacyjnych. Nie zabrakło ciekawostek dotyczących rewitalizacji. Historię murów miejskich, których renowacja ma być jednym z podstawowych projektów przedstawił Krzysztof Kaszub, radny, miłośnik i znawca historii Strzegomia. Z kolei Paweł Wroński, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miejskiej w Strzegomiu, wyjaśnił czym jest kalistenika (street workout) i dlaczego właśnie ten projekt został zgłoszony, a następnie ujęty w programie rewitalizacji.

Prezentacje przedstawione podczas konferencji  są do obejrzenia na stronie  www.rewitalizacja.strzegom.pl. Uwagi i sugestie można składać do 18 sierpnia.

/opr.red./

Poprzedni artykułOkradł śpiącego [FOTO]
Następny artykułZlot podróżników rozpoczęty [FOTO]