Strona główna Sport Inne Komorów na najwyższym stopniu podium

Komorów na najwyższym stopniu podium

0

Wcale nie trzeba zwyciężać każdego etapu, aby zostać mistrzem końcowej klasyfikacji. Doskonale o tym wiedzą zawodnicy z sołectwa Komorów, którzy systematycznie od marca do sierpnia brali udział w punktowanych konkurencjach Sportowych Weekendów na Wsi. W minioną sobotę, podczas turnieju łuczniczego potwierdzili, że nie mają sobie równych.

solectwa

W sobotę, 20 sierpnia na boisku sportowym w Komorowie odbyło się ostatnie z siedmiu spotkań dedykowanych drużynom sołeckim z gminy Świdnica. Na przestrzeni kilku miesięcy dorośli i młodzież rywalizowali w kręglach, siatkówce, turniejach rekreacyjnych, strzelaniu z wiatrówki czy z łuku. Na każdym z tych etapów gromadzili punkty. – Każdego roku przybywa nam zawodników i drużyn. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 29 z 33 sołectw. To dowód na to, że mieszkańcy naszych sołectw kochają sport i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Dziękuję organizatorom – Gminnemu Ludowemu Klubowi Sportowemu za kolejną edycję sportowych weekendów na wsi, a w szczególności mieszkańcom gminy za tak liczny udział w całym turnieju – podkreśla wójt gminy Teresa Mazurek.

Zacięta rywalizacja trwała do samego końca. Pomimo, że przewaga pomiędzy liderami, sołectwem Komorów, a drugim w tabeli sołectwem Pogorzała wynosiła 23 punkty to tak naprawdę wszystko mogło ulec zmianie. I tak też się stało.

– Drużyna z Komorowa nie odpuściła żadnego z etapów, balansując pomiędzy 1 a 5. miejscem. Jak się okazuje wytrwałość, upór, systematyczność i konsekwencja się opłaciły, nasze sołectwo zdobyło pierwsze miejsce – mówi sołtys z Komorowa, Władysława Łach. Wyniki ostatniej konkurencji nie zmieniły lidera. Zmiana nastąpiła w przypadku drugiej i trzeciej lokaty. Po rozegraniu ostatniej konkurencji drugie miejsce zdobyło sołectwo Makowice, a trzecie sołectwo Pogorzała.

Poprzedni artykułŚwidnickie sześciolatki: szkoła czy przedszkole?
Następny artykułRanny ptak w Nadleśnictwie Świdnica