Strona główna Sport Piłka nożna Juniorzy Polonii-Stali w dalszej rundzie Pucharu Polski

Juniorzy Polonii-Stali w dalszej rundzie Pucharu Polski

0

Bardzo dobrze spisali się piłkarze Polonii-Stali Świdnica (Liga Dolnośląska Juniorów) w fazie przedwstępnej Pucharu Polski. Podopieczni Przemysława Malczyka prowadzeni w środę w zastępstwie przez Szymona Majcherczyka (trener LDJM) pokonali na własnym stadionie lidera grupy II klasy A seniorów Granit Roztoka 2:1. 

0000pilka2

Spotkanie rozpoczęło się po myśli świdniczan, którzy już w 2. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Eryka Klemińskiego. Gospodarze dyktowali tempo meczu i mieli szanse na kolejne gole. Goście z rzadka zagrażali bramce strzeżonej przez Bartosza Wiciaka, ale gdyby mieli trochę więcej „zimnej krwi”, to mieli jedną na prawdę dobrą okazję na wyrównanie w pierwszej odsłonie. Tak się jednak nie stało. Po zmianie stron świdniccy juniorzy próbowali podwyższyć rezultat pojedynku, ale jedna z nielicznych akcji przeciwników zakończyła się golem. Biało-zieloni szybko odpowiedzieli, na 2:1 trafił Szymon Kopacz. Później mieli jeszcze kilka okazji na trzeciego gola, obili słupek, lecz rezultat nie uległ już zmianie.

Juniorzy Polonii-Stali Świdnica awansowali do 1/16 Puchar Polski OZPN Wałbrzych. W środę, 14 września naszym przeciwnikiem będzie Zdrój Jedlina Zdrój – seniorzy klasa okręgowa.

Skład: Wiciak, Bieniasz, Klemiński, Białas, Romaniuk, Hruszowiec, Gerus, Krupczak, Zalewski, Kopacz, Filipczak oraz Piła, Kotowicz, Kusio, Rajczykowski

Poprzedni artykułUkraina z wizytą w Świdnicy
Następny artykułSzare Wilki po obozie