Strona główna Wydarzenia Aglomeracja obradowała

Aglomeracja obradowała

1

Gmina Świebodzice była gospodarzem kolejnego spotkania Komitetu Sterującego Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) Aglomeracji Wałbrzyskiej. W poniedziałek, 22 sierpnia, burmistrz Bogdan Kożuchowicz gościł 21 szefów gmin, tworzących Aglomerację – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

aw (8)
Witając uczestników burmistrz Bogdan Kożuchowicz nawiązał do koncepcji świebodzickiego lotniska dyspozycyjnego. – Zarówno podczas oficjalnych spotkań, jak i wydarzeń typu Piknik Lotniczy, który świeżo za nami, podkreślam znaczenie naszego lotniska w kontekście właśnie Aglomeracji Wałbrzyskiej i potrzeb komunikacyjnych – podkreślał gospodarz spotkania. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej – lider AW zaapelował do gmin o wsparcie starań Świebodzic w budowie lotniska.

Głównym tematem posiedzenia komitetu było przedstawienie bieżących informacji dotyczących ogłoszonych oraz planowanych w najbliższym czasie konkursów, realizowanych w ramach ZIT AW przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej.
Bożena Dróżdż – dyrektor IPAW – Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej przekazała uwagi dotyczące pierwszych naborów, wskazała także błędy, jakie popełniają beneficjenci i na co trzeba uważać przygotowując wniosek.

Szefowie gmin-członków AW dyskutowali również nad nowym naborem na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Nabór wniosków miał ruszyć już w marcu, ale jest szansa, że ponownie ruszy 30 września i tak jak w poprzednich ustaleniach, liderem projektu będzie Wałbrzych.  W projekcie będzie uczestniczyło 14 gmin, w tym Gmina Świebodzice.  Do tej pory w Świebodzicach zgłosiło się 45 właścicieli obiektów, którzy mają już wykonane audyty, jest też spora grupa mieszkańców zainteresowana tą tematyką.

/UM Świebodzice/

 

Poprzedni artykułPrzed jubileuszem. Oceń świdnicką Straż Miejską [SONDA]
Następny artykułStrasznie fajny konkurs [ROZSTRZYGNIĘCIE]