Strona główna 112 Znęcali się nad zwierzętami

Znęcali się nad zwierzętami

4

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o okrucieństwo wobec zwierząt.  Pierwszy, w Strzegomiu zastrzelił z wiatrówki gołębia. Wysłany na miejsce patrol policji potwierdził zgłoszenie i zatrzymał 51-letniego mężczyznę, który tłumaczył, że strzelał z okna swojego mieszkania do ptaków, ponieważ niszczą elewację budynku. Drugi – mieszkaniec Świebodzic został przyłapany, gdy tłukł kota młotkiem i rzucał nim o ścianę.policjadolek

Fot. archiwum

Funkcjonariusze zaalarmowani przez świadka zdarzenia, zatrzymali oprawcę. Okazał się nim 57-letni mężczyzna, który jak wykazało badanie, miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Ranne zwierzę przeżyło. Obaj zwyrodnialcy trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą karnie z przepisów ustawy o ochronie zwierząt.

Za znęcanie się lub zabicie zwierzęcia grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a w przypadku gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie karą pozbawienia wolności wzrasta do lat 3. Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100.000 złotych.

 

 /opr.red./

Poprzedni artykułGmina Strzegom dostała 30 tys. zł.
Następny artykułRuszają remonty chodników