Strona główna Wydarzenia Świdnica Zmiany w wypłacie 500 plus

Zmiany w wypłacie 500 plus

4

4 miliony 950 złotych wydano do tej pory w Świdnicy na realizację rządowego programu wsparcia dla rodzin. Z pierwszym dniem lipca skończyła się możliwość uzyskania wyrównania świadczeń od 1 kwietnia, czyli od chwili, gdy  wszedł on w życie.

Program 500+Fot. A.Ciachowski

Z takiej możliwości zdecydowało się skorzystać około 3200 rodzin, bo tyle wniosków wpłynęło do MOPS-u. Do tej pory pracownicy opieki społecznej rozpatrzyli 2500 podań. Tymczasem jak wynika z dostępnych danych meldunkowych o pomoc od państwa może ubiegać się około 7000 gospodarstw domowych. Najliczniejsza rodzina w mieście otrzyma na dziewięcioro potomstwa 4500 zł miesięcznie.

W wielu gminach wraz z wejściem w życie programu drastycznie wzrosła liczba interwencji wywołanych nadużywaniem alkoholu, dlatego zamiast gotówki zdecydowano się wydawać bony, za które beneficjenci programu mogą kupić sprzęt AGD, żywność, czy ubrania. – W naszej gminie nie planujemy wprowadzenia takiego rozwiązania – wyjaśnił Zenon Wojak kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych MOPS. Każdy rodzic, który od lipca będzie starał się o pomoc, otrzyma świadczenie licząc od miesiąca, w którym wpłynął wniosek. Jeżeli zostanie złożony do 10 dnia, to otrzyma wsparcie jeszcze w tym samym miesiącu, natomiast jeżeli później – pieniądze zostaną wypłacone do końca następnego miesiąca z wyrównaniem za miesiąc, w którym złożył wniosek.

 fil

Poprzedni artykułWielki brat patrzy
Następny artykułKto poprowadzi schronisko dla zwierząt?