Strona główna Sport Lekkoatletyka Złoto okraszone rekordem Mistrzostw Polski

Złoto okraszone rekordem Mistrzostw Polski

0

Zła aura nie przeszkodziła Pawłowi Fajdkowi w zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Polski rozgrywanych w Bydgoszczy. Rezultat 81.87 m. umocnił wychowanka ULKS Zielony Dąb Żarów na pozycji lidera list światowych rzutu młotem.

Jolanta Kumor Wojciech Nowicki Paweł Fajdek

Bydgoskie zawody były na ponad godzinę przerywane przez burze i gradobicia. Fajdek rozpoczął konkurs rzutu młotem od mocnego uderzenia. Mistrzowi świata trudne warunki pogodowe nie przeszkodziły w uzyskaniu już w pierwszej serii odległości 81.87 m. Osiągnięty wynik jest nowym rekordem Mistrzostw Polski. W całym konkursie Fajdek miał mierzoną już tylko jedną próbę – 78.11 m. Srebro zdobył Wojciech Nowicki (77.09), a brąz Arkadiusz Rogowski (70.87). – Moje rzuty dziś były zmienne jak pogoda. Cieszę się z nowego rekordu Mistrzostw Polski oraz z najlepszego wyniku w tym roku na świecie. Pierwszy rzut chciałem oddać bardzo mocny, bo było zagrożenie, że przez złą pogodę nie dokończymy zawodów. Teraz Mistrzostwa Europy, gdzie również chcę pokazać się z mocnej strony – skomentował na gorąco Paweł Fajdek.

Mistrzostwa Starego Kontynentu odbędą się od 6 do 10 lipca. W Amsterdamie zobaczymy rekordową ilość zawodników. Do startu zgłosiło się 1469 uczestników. W Mistrzostwach Europy weźmie udział 50 z 51 federacji członkowskich European Athletics. W stolicy Holandii zabraknie reprezentacji Rosji, która wykluczona jest również z Igrzysk Olimpijskich. Swój debiut w europejskim czempionacie będzie miała reprezentacja Kosowa. Największą ekipę przysyłają do Amsterdamu Niemcy. Ich reprezentacja liczyć będzie aż 110 lekkoatletów, najwięcej od mistrzostw w Budapeszcie przed (1998 r.). Drugą pod względem ilości zgłoszonych zawodników ekipą będzie Anglia – 103 osoby. Do najliczniejszych zespołów startujących na Stadionie Olimpijskim należeć będą też m.in. reprezentacje Polski, Hiszpanii oraz Francji.

/UM Żarów/

Poprzedni artykułWłaściciel poszukiwany
Następny artykułSusza dziesiątkuje drzewa