Strona główna Wydarzenia Świdnica Zezwolenia uroczyście wręczone

Zezwolenia uroczyście wręczone

4

Ponad 400 miejsc pracy stworzy 16 przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na inwestycje w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej w pierwszym półroczu 2016 roku. W Zamku Książ podczas uroczystej gali zezwolenie odebrał także  przedstawiciel świdnickiej firmy Pebek. W wydarzeniu wziął udział wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński, władze Dolnego Śląska oraz przedstawiciele samorządów.

PODSTREFA ŚWIDNICA- PEBEK

Symboliczne zezwolenie dla świdnickiego Pebeku odebrał Jakub Suchorzewski.

– Chcemy, aby polska gospodarka nie była nastawiona na tanią produkcję, a weszła w fazę innowacyjności. Cieszymy się, że nowe projekty inwestycyjne, które powstają w wałbrzyskiej strefie są również związane z nowoczesnymi technologiami – podkreślał na uroczystości Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju. Podczas gali przedsiębiorcy odebrali zezwolenia na działalność w wałbrzyskiej strefie z rąk wiceministra Kościńskiego, Macieja Badory, prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz wiceprezesa Michała Szukały.

Z 16 zezwoleń na działalność w strefie aż 11 związanych jest z inwestycjami na Dolnym Śląsku. Wałbrzyska Strefa posiada w tym województwie ponad 2060 ha terenu w 26 lokalizacjach. Blisko połowa powierzchni wciąż pozostaje do dyspozycji przedsiębiorców.
Jestem przekonany, że zdecydowali się Państwo na działalność w jednym z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w Europie – mówił do zgromadzonych przedsiębiorców Kamil Zieliński, Wicewojewoda Dolnośląski. – Obecność na uroczystości przedstawicieli administracji rządowej oznacza, że dołożymy wszelkich starań, aby pomóc państwu w ciągłym rozwoju – podkreślił.

W Świdnicy polska firma Pebek wybuduje nowy zakład, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 8 osób. W fabryce wytwarzane będą m.in. kostki brukowe, płyty betonowe, chodnikowe i tarasowe. Koszt inwestycji przekroczy 5,4 mln złotych. Zezwolenie odebrał dyrektor Jakub Suchorzewski.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” to obecnie największa z 14 stref w kraju. Obejmuje powierzchnię 3344 ha w 49 miejscowościach. Na terenie strefy prowadzi działalność 190 firm, które zainwestowały blisko 22 mld złotych i zatrudniają prawie 45 tys. osób.

/opr. red./

Poprzedni artykułFinał przemysłowego Miasta Dzieci
Następny artykułRzecznik na spółkę