Strona główna Sport Lekkoatletyka Żarowskie Biegi Strefowe na start

Żarowskie Biegi Strefowe na start

0

Wyścig rowerowy, marsz Nordic Walking, biegi dla najmłodszych, bieg na 5 km i w końcu rywalizacja na dystansie 10 kilometrów. Tak zapowiadają się Żarowskie Biegi Strefowe. Imprezę sportową zaplanowano na październik. Właśnie ruszyła rejestracja.

 biegi

Z okazji piętnastolecia żarowskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park” już 2 października wszyscy miłośnicy biegów będą mogli spróbować swoich sił w dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Start i metę biegu zaplanowano w Parku Miejskim, a trasa posiada urozmaicony profil i przebiega drogami o zróżnicowanej nawierzchni: asfalt, drogi szutrowe, gruntowe i polne. – Zachęcam mieszkańców naszej gminy do współudziału w tym wydarzeniu. Uczcijmy w ten sposób kolejną rocznicę powstania żarowskiej podstrefy ekonomicznej. To tylko 10 kilometrów, dla niektórych być może aż 10 kilometrów, ale zapewniam, że satysfakcja na mecie będzie bardzo duża. Zapraszam do udziału wszystkich, którzy lubią biegać. A osoby, które nie będą uczestnikami imprezy do kibicowania naszym zawodnikom – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Aby zostać uczestnikiem wystarczy wejść na stronę internetową www.centrum.zarow.pl, gdzie znajdują się wszelkie informacje dotyczące biegu oraz rejestracji.

Poprzedni artykułNa skwerek można tylko popatrzeć
Następny artykułPrzebiegł wybrzeże dla niepełnosprawnych w Świebodzicach