Strona główna Sport Piłka nożna Venus Nowice z pucharem

Venus Nowice z pucharem

0

Dziesięć drużyn wystartowało w turnieju piłkarskim, który odbył się w minioną sobotę, 16 lipca na boisku sportowym w Mrowinach. Główną nagrodą był puchar burmistrza Żarowa, choć nie same trofeum było najważniejsze. Liczyła się dobra zabawa toczona w duchu fair-play. 

zarow

Imprezę dla wszystkich piłkarzy i mieszkańców przygotował klub sportowy Zieloni Mrowiny i Gminne Centrum Kultury i Sportu. Oprócz sportowych zmagań, podczas festynu w Mrowinach nie zabrakło grillowanych kiełbasek, poczęstunku, zimnych napoi, a przede wszystkim wspólnej integracji. – Cieszymy się, że dziś to Mrowiny pełnią rolę gospodarza, a po emocjonujących rozgrywkach piłkarskich zapraszamy wszystkich do naszego wiejskiego bufetu. Środki finansowe, które uda nam się uzbierać zostaną przekazane na rzecz naszego klubu sportowego Zieloni Mrowiny – mówiła w trakcie imprezy w Mrowinach sołtys Krystyna Popek.

Na boisku sportowym nie brakowało piłkarskich emocji, a do boju swoje drużyny zachęcali zgromadzeni na trybunach kibice. – Zawodnicy tradycyjnie spotkali się dziś w Mrowinach, aby zawalczyć o puchar Burmistrza Miasta Żarów. Turniej przebiegał w przyjacielskiej atmosferze, bo oprócz sportowej rywalizacji, której nie brakowało podczas turnieju, ważniejsza była wspólna integracja. Serdecznie dziękuję wszystkim zawodnikom i zapraszam za rok, tradycyjnie znów do Mrowin – komentował Roman Konieczny, mieszkaniec Mrowin i przewodniczący Rady Miejskiej.

W turnieju piłkarskim w Mrowinach wystartowały kluby sportowe nie tylko z samej gminy Żarów. O puchar Burmistrza Miasta Żarów grali zawodnicy z Żarowa, Mrowin, Kalna, Łażan, Słotwiny, Jaroszowa, Bolesławic, Witoszowa i Nowic. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Venus Nowice, drugie wywalczyli piłkarze z klubu Zjednoczeni Żarów, a trzecie ekipa seniorów z klubu LKS Zieloni Mrowiny.

Poprzedni artykułŚrodowy sparing z Lechią w Dzierżoniowie
Następny artykułSpada bezrobocie w powiecie