Strona główna Temat dnia Świdnickie pompony podbijają serca Polaków

Świdnickie pompony podbijają serca Polaków

0

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu świdnicką pracownię Art Pompon, w której wykonuje się pompony dekoracyjne. Te miłe dla oka ozdoby mają wszechstronne zastosowanie – począwszy od ozdobienia pokoju dziecka, eleganckiego salonu, czy modnej witryny sklepowej, a skończywszy na dekoracji sal weselnych i ozdabianiu pięknych uroczystości – ślubów, chrzcin i pierwszych komunii.

1. Showroom firmy Lamps & Company W Warszawie, fot. Lamps & Company

Na zdjęciu showroom firmy Lamps&Company w Warszawie

Pompony z tiulu sztywnego podbijają serca Polaków – stały się modnym dodatkiem do mieszkań i eleganckimi ozdobami na wymagające doskonałej oprawy uroczystości weselne. Świdnicka firma Art Pompon już od dwóch lat wykonuje ten rodzaj dekoracji, jednak niewiele osób o tym słyszało. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom postać młodej przedsiębiorczyni, Małgorzaty Kalenicz, właścicielki Art Pompon.

Pani Małgosiu, dlaczego właśnie pompony?

Małgorzata Kalenicz: Dobre pytanie. Kiedy cztery lata temu kończyłam studia i wychodziłam za mąż zastanawiałam się, czym powinnam się zajmować – rozważałam pracę na etacie lub założenie własnej firmy. Wybrałam to drugie rozwiązanie. Najpierw zajmowałam się estetyką samochodową – otworzyłam mobilną myjnię parową. Klienci byli chyba zadowoleni, bo do dzisiaj zdarzają się telefony, czy jeszcze działam.

Ta praca wymagała jednak więcej tężyzny fizycznej niż mi się na początku wydawało, dlatego postanowiłam zmienić branżę. Odkąd sięgam pamięcią zawsze lubiłam estetyczne wnętrza i piękne przedmioty. Wtedy też natknęłam się na artykuł o robieniu pomponów i zdecydowałam się spróbować. Zrobienie pompona, który byłby naprawdę ładny, gęsty i okrągły zajęło mi kilka tygodni.

Myślałem, że zrobienie pompona jest proste!

 Rzeczywiście, tak może się wydawać. Jednak na naprawdę dobre wykonanie pompona potrzeba czasu i doświadczenia. Często jest tak, że myślimy o pracy innych ludzi „to łatwizna”, ale jak sami mamy ją wykonać to wtedy okazuje się, że to nie takie proste.

 Pani jednak ma już trochę doświadczenia w branży.

To prawda, poświęciłam na rozwój firmy dużo czasu i energii, a przez dwa lata aktywności dużo się dowiedziałam. Także robione przeze mnie pompony zyskały w tym czasie – teraz naprawdę jestem z nich dumna.

 Czy zastosowanie pomponów rzeczywiście jest tak wszechstronne?

Dokładnie tak. Proszę spojrzeć choćby na fanpage Art Pompon na Facebook’u. Pompony są bardzo uniwersalną ozdobą – świetnie wyglądają zarówno w pokoju dziecięcym w stylu skandynawskim, jak i w klasycznym salonie. Poza tym nie wywołują alergii i można umyć je pod bieżącą wodą, co sprawia, że służą przez długi czas.

 Jednym słowem – same plusy. Ale czy jest w tym jakiś haczyk?

(śmiech) Z praktyki mogę powiedzieć, że nie. Polski materiał najwyższej jakości, ręczne wykonanie i wykończenie każdego pompona sprawiają, że są to ozdoby typu premium.

 Na koniec – gdzie można Panią znaleźć?

Zapraszam na Osiedle Zawiszów, do naszej małej pracowni przy ul. Henryka Brodatego 14 oraz na stronę http://www.artpompon.com/

2. Pompony tiulowe Art Pompon, fot. Art Pompon

Pompony tiulowe Art Pompon, zdjęcie Art Pompon

3. Restauracja Bella Rosa w Strzyżowie, fot. Bella Rosa

Restauracja Bella Rosa w Strzyżowie, zdjęcie Bella Rosa

4. Paleta kolorów pomponów Art Pompon, fot. Art Pompon

Paleta kolorów Art Pompon, zdjęcie Art Pompon

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułJak poszło maturzystom? [WSTĘPNE WYNIKI]
Następny artykułPowiat naprawia drogi