Strona główna Bez kategorii Świdnica przyjazna wolontariuszom

Świdnica przyjazna wolontariuszom

0

Świdnica jako pierwsze miasto w Polsce otrzymało tytuł Gminy Przyjaznej Wolontariuszom. Tytuł przyznała Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” oraz Ogólnopolską Sieć Centrów Wolontariatu przede wszystkim za projekt Miasto Dzieci. Przedsięwzięcie jest wzorowane na takim samym  organizowanym w Zamku Topacz , którego pierwowzorem, choć mocno udoskonalonym, było Miasto Dzieci prowadzone od kilku lat przez Muzeum Przemysłu i Techniki na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej.

_MG_7261

Ale nie byłoby tej całej imprezy bez wolontariuszy, czyli ludzi którzy dobrowolnie i bez wynagrodzenia niosą pomoc, angażują się w pracę na rzecz osób i instytucji działających w różnych obszarach życia społecznego. Nagroda, którą symbolicznie otrzymała prezydent Beata Moskal-Słaniewska potwierdza wysoką jakość pracy społeczników w mieście.

Świdniccy wolontariusze to z jednej strony nastolatki, a z drugiej – seniorzy. Wspierają wiele miejskich akcji, angażują się w pomoc organizacji charytatywnych, obecni są na wszystkich ważnych uroczystościach.

– To okazja do tego, by podziękować im za ich zaangażowanie i prace. Szczególne podziękowania należą się Magdalenie Okniańskiej, szefowej Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, która ma duże zasługi w budowaniu grupy wolontariuszy w mieście –  powiedziała podczas uroczystości prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

/opr.red./

Poprzedni artykułZnikną kolejne kotłownie
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]