Strona główna Bez kategorii Skład Automobilista czeka pod parą

Skład Automobilista czeka pod parą

0

Muzealny Pociąg Specjalnym wyrusza w kolejną trasę. Tym skład trzech wagonów z lat 20. ubiegłego wieku prowadzony przez lokomotywę TKt48 uda się do Wrocławia. Stamtąd pasażerowie zostaną zawiezieni zabytkowymi autokarami, czyli amerykańskimi autobusami szkolnymi, na 6 Międzynarodowy Zlot Zabytkowych samochodów w Zamku Topacz.

Gala Parowozów w Jaworzynie Śląskiej 2013__02

Jak poinformowała nas  Katarzyna Szczerbińska–Tercjak, dyrektor Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, wyprawa na zlot organizowana jest nie bez przyczyny. Wspólnie z Muzeum Powozów i Zaprzęgów w Galowicach oraz zamkiem Topacz – współorganizatorem zlotu starych samochodów tworzą Szlak Zabytków Komunikacji. Pociąg  wyrusza 13 sierpnia.

Rozkład Jazdy MPS AUTOMOBILISTA

14:00 Wyjazd pasażerów Muzealnego Pociągu Specjalnego AUTOMOBILISTA z Jaworzyny Śląskiej amerykańskimi autobusami szkolnymi (tzw. SCHOOL BUSY) na MOTOCLASSIC 2016 w Ślęży,

15:00 – 17:20 Zwiedzanie wystawy MOTOCLASSIC 2016 w Zamku Topacz,

17:30 – 18:00 Przejazd amerykańskimi autobusami szkolnymi z Zamku Topacz na dworzec WROCŁAW GŁÓWNY,

19:00 Odjazd Muzealnego Pociągu Specjalnego AUTOMOBILISTA ze stacji WROCŁAW GŁÓWNY,

20:16 Przyjazd na stację Jaworzyna Śląska

Historyczne pojazdy, prezentujące wszystkie epoki rozwoju klasycznej motoryzacji, będzie można oglądać  w malowniczej scenerii zespołu pałacowego Zamku Topacz w Ślęzy koło Wrocławia. W zeszłorocznej, V edycji, udział w zlocie wzięło udział 250 zabytkowych samochodów i motocykli z lat 1886 – 1980 r.

Zabytkowy skład pojedzie do Wrocławia w ramach współpracy z organizatorem Europejskiej Stolicy Kultury, który docenił tym samym zabytki techniki i dołączył je potencjału kulturalnego Dolnego Ślaska.

Szczegóły na stronie www.muzeumtechniki.pl

/red./

Poprzedni artykułVictoria wygrywa w Jedlinie Zdroju
Następny artykułWalczą z nielegalnymi wysypiskami