Ośrodek Jeździecki Stragona już po raz drugi jest Organizatorem Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Dzieci i Młodzieży w Jeździectwie. Olimpiada rozpoczęła się w środę dyscypliną skoków przez przeszkody.
Następnie młodzi zawodnicy rywalizować będą w dwóch kolejnych dyscyplinach: ujeżdżeniu i WKKW, które odbędą się w sobotę oraz niedzielę. W Morawie wystartują dzieci i młodzież z całej Polski. Łącznie konkurować ze sobą będzie 138 par. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM) to krajowe zawody sportowe, w których startują dzieci i młodzież w wieku szkolnym. Jest to impreza rangi mistrzostw Polski dla kategorii wiekowej junior młodszy. Odbywa się ona co roku począwszy od roku 1995. Od 2012 roku impreza rozgrywana jest w trzech kategoriach: letnie i halowe, umysłowe (brydż, szachy, warcaby, go), zimowe. Organizatorem poszczególnych kategorii są województwa, wybierane w drodze konkursu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.


![Rozpoczynamy piłkarską wiosnę – kadra Polonii [BĘDZIE RELACJA LIVE]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/grupowe-wiosna-2026-male-238x178.jpg)

![Zderzenie osobówek na drodze wojewódzkiej 374 [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/wypadek-3-100x75.jpg)




![Cyrk Wictoria powraca do Świdnicy. To będzie zupełnie nowe widowisko [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/fot.-Cyrk-Wictoria-facebook-100x75.jpg)
![Dzień Kobiet z wyjątkowym prezentem od Anity Lipnickiej. Co szykuje znana i lubiana polska wokalistka w Świdnicy? [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Anita-Lipnicka-materialy-promocyjne-wyslane-przez-artystke-100x75.jpg)