Dwóch mieszkańców Świdnicy zostało przyłapanych na piciu alkoholu w miejscu niedozwolonym. Panowie gasili wczoraj pragnienie w Zaułku Kupieckim, nie wiedząc że tuż obok pracuje kamera monitoringu miejskiego. Na rezultat nie trzeba było czekać zbyt długo, strażnicy miejscy wypisali niefortunnym degustatorom mandat karny.
Zgodnie z art. 14 ust. 2a ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi „Zabrania się spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.” Za złamanie ustawy grozi mandat w wysokości 100 lub, gdy sprawa trafi do sądu – grzywna nawet do 5000 zł.
/opr. red./









![Znane ballady i filmowe piosenki Barbry Streisand na koncercie w Świdnicy. Wygraj zaproszenie [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/Daria-Iwan_kadr-100x75.jpg)
![Nowe show Cyrku Wictoria już jutro w Świdnicy [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/03/page_-fot.-Cyrk-Wictoria-100x75.jpg)