Strona główna Wydarzenia Muszkieterowie wrócili do domu

Muszkieterowie wrócili do domu [FOTO]

0

Grupa dzieci ze Strzegomia, Świebodzic, Świdnicy i okolic wróciła z 10 dniowych wakacji organizowanych w ramach akcji „Mali Muszkieterowie”. W dwóch turnusach wzięło udział około 450 osób z całego kraju. Uczestnikami 10-dniowego wypoczynku byli również podopieczni Koła Przyjaciół Dzieci ze Strzegomia, Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom i Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych ze Świdnicy oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach.

Wakacje-z-Muszkieterami---Jastrzębia-Góra-1

Fundację Muszkieterów, tworzą właściciele supermarketów Intermarché oraz Bricomarché. Jej głównym celem jest pomoc osobom w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, a zwłaszcza dzieciom. Organizowane w tym roku wyjazdy nad morze i w góry były nagrodą dla uczniów w wieku 8-12 lat, którzy wyróżniali się na co dzień wzorową postawą i uzyskali wysokie wyniki w nauce.

Każdego dnia dzieci korzystały z różnorodnych atrakcji m.in. wycieczek do Trójmiasta, wizyt w Oceanarium i na krytym basenie, ognisk integracyjnych, kina letniego, czy nocnych gier „z dreszczykiem”. Mali Muszkieterowie uczestniczyli również w wielu kreatywnych warsztatach, których zadaniem było rozwijanie talentów tj.: orienteering (trening z mapą i kompasem), rękodzielnictwo, storyboarding (tworzenie komiksów), warsztaty kulinarne, sportowe rozgrywki czy ABC podróżnika.

Dodatkową atrakcją była wizyta ambasadorki akcji, znanej polskiej mistrzyni floretu – Sylwii Gruchały. Dzieci miały okazję poznać podstawy szermierki, oraz zmierzyć się w konkursie wiedzy na temat tej dyscypliny sportu.

Na potrzeby akcji opracowano program rozwijający cechy pozwalające osiągnąć życiowe cele. Jego motto brzmi: „To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera!”. Przypomina ono podopiecznym Fundacji, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. Uczestnicy kolonii, wzięli udział w zajęciach utrwalających 8 uniwersalnych wartości uosabianych przez „Małego Muszkietera”: odwagę, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość.

Według danych GUS ponad 50% dzieci w Polsce nie wyjeżdża w trakcie wakacji poza miejsce zamieszkania.

/opr.red//

Poprzedni artykuł„Sprawdzali” wodomierz, okradli staruszka
Następny artykułDobromierz wchodzi do strefy