Strona główna Wydarzenia Miasto Dzieci zawitało do Galerii Świdnickiej

Miasto Dzieci zawitało do Galerii Świdnickiej

0

Projekt „Miasto dzieci”, który wystartował 19 lipca swoim zasięgiem objął niemal całą Świdnicę i nie tylko. Przez dwa tygodnie dzieci zgłębiają wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat różnorakich zawodów, a co za tym idzie poznają proces zarabiania pieniędzy. Dzięki organizatorom oraz wszystkim partnerom, którzy przyłączyli się do akcji zdają sobie sprawę, że na należne wynagrodzenie trzeba ciężko pracować.

P1420392

Wśród partnerów akcji znalazły się również:  Galeria Świdnicka oraz Restauracja Papa’s Multifood, która znajduje się na terenie galerii. Dzieci podczas specjalnie przygotowanych warsztatów uczyły się lepić, uwielbiane chyba przez wszystkich, pierogi ruskie. Łącznie przez dwa tygodnie w warsztatach weźmie udział  ok. 180 małych „pierogarzy”.

Pod okiem kucharzy dzieciaki wałkowały,  wycinały,  lepiły ciasto i wypełniały przygotowanym farszem. Po ciężkiej pracy gotowe pierogi lądowały w kuchni, skąd wracały ugotowane i okraszone cebulką. Tu zaczynał się najprzyjemniejszy moment – jedzenie. Pięknie pachnące,  znikały w oka mgnieniu.

Miałem szansę skosztować kilka porcji i powiem szczerze, że pierożki były fantastyczne, a dodatkowych walorów smakowych dodawała świadomość kto jest ich twórcą” – wyznaje z uśmiechem Kamil Janicki, kierownik marketingu Galerii Świdnickiej.

Miłą niespodzianką i deserową wisienką na torcie były talony, które mali kucharze otrzymali na uwielbiane nie tylko  przez  dzieci lody w kawiarni Choice.

Aby obejrzeć film z wydarzenia kliknij w link https://www.youtube.com/watch?v=nHNCuTIjrao

Poprzedni artykułMobilna galeria charytatywna
Następny artykułOdnowione brodziki