Strona główna Bez kategorii Miasto Dzieci rozpoczyna się w Świdnicy

Miasto Dzieci rozpoczyna się w Świdnicy

0

Niemal 500 dzieci od wtorku, 19 lipca będzie spędzać wakacje na terenie OSIR-u, bawiąc się, a przy okazji poznając tajniki pracy ratownika medycznego, poszukiwacza złota, bibliotekarza, czy dentysty. Podczas tegorocznej edycji Miasta Dzieci najmłodsi dowiedzą się również, jak funkcjonuje niewielkie miasto, dostaną zadania wykonywane przez „prawdziwe” władze i urzędy, a także nauczą się planowania.

miasto dzieci 4

W tym roku poznają też szczegóły profesji, które w każdym pokoleniu budzą zachwyt, czyli nieodmiennie zawody mundurowe– strażaka, policjanta, czy strażnika miejskiego. Dzieciaki będą także próbować swoich sił w zawodzie tresera zwierząt, leśnika, czy filmowca. W sumie poznają 41 nowych profesji. Za swoją pracę każde dziecko otrzyma wynagrodzenie w walucie obowiązującej w  Mieście Dzieci, za które będzie mogło kupić słodycze i zabawki.

W przedsięwzięciu biorą udział uczniowie w wieku od 6 do 12 lat, którzy nie mogli wyjechać na wakacje. Organizatorzy projektu za cel postawili sobie nie tylko zapewnienie dzieciom ciekawego wypoczynku w mieście, ale przygotowanie ich do dorosłego życia. Nabór na półkolonie odbywa się przez szkoły z całej gminy, przy czym organizatorzy przestrzegają zasady, aby każdego roku kolejne dzieci uczestniczyły w zabawie. W tym roku w obu turnusach uczestniczy 900 osób.

To duże wyzwanie nie tylko logistyczne, ale również organizacyjne, dla całkowitego bezpieczeństwa teren jest pod ochroną wyspecjalizowanej firmy, na miejscu jest zespół medyczny, a dzieci zostaną podzielone na 15 osobowe grupy, którymi będzie się opiekować wychowawca oraz kilkoro wolontariuszy. Na terenie OSIR-u dzieciaki będą bawić się od 9.00 do godz. 15.00.

red

Poprzedni artykułPiesza wpadła pod koła
Następny artykułNowe inwestycje w gminie Dobromierz