Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Dworzec do remontu

Dworzec do remontu

0

PKP przymierza się do remontu dworca w Jaworzynie Śląskiej. Prace ruszą jeszcze w tym roku. Polskie Linie Kolejowe wyremontują dwa perony, które zostaną podwyższone i zyskają nową nawierzchnię oraz oświetlenie. Dla wygody podróżnych zostaną zamontowane nowe ławki oraz czytelna informacja wizualna, tablice kierunkowe i nagłośnienie.

Gala-Parowozów-w-Jaworzynie-Śląskiej-2013__24

Prace modernizacyjne będą prowadzone także pod torami. PKP zdecydowało się na zainstalowanie również wind, które zapewniają większy komfort osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, opiekunom z dziećmi i osobom z ciężkim bagażem. Na peronach oraz na przejściu pojawią się tzw. ścieżki naprowadzające, które ułatwiają poruszanie się osobom niedowidzącym i niewidomym. Prace na stacji zakończą się na początku 2018 r.

Dotychczas na modernizację linii z Wrocławia do Jeleniej Góry PKP Polskie Linie Kolejowe S.A przeznaczyły ponad 400 mln zł. Zmodernizowana została m.in. stacja Wałbrzych Miasto, Boguszów Gorce, Wojanów. Obecnie na trasie ze stolicy Dolnego Śląska do Jeleniej Góry kursuje na dobę około 50 pociągów pasażerskich.

/opr.red./

Poprzedni artykułZacięta rywalizacja na piachu [FOTO]
Następny artykułRemis Karoliny z Nysą