Strona główna Sport Dwa miliony złotych dla lodowiska

Dwa miliony złotych dla lodowiska

1

Departament Infrastruktury Sportowej Ministerstwa Sportu i Turystyki zatwierdził listę dla „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, na której to znalazła się Świdnica. Miasto w przeciągu dwóch lat otrzyma 2 miliony złotych na modernizację lodowiska OSIR.

lodowisko1
Otrzymane dofinansowanie z ministerstwa to pokłosie decyzji o współorganizacji w Świdnicy The World Games 2017. Blisko cztery tysiące zawodników ze stu krajów świata weźmie udział w dziesiątej edycji igrzysk sportów nieolimpijskich, które od 20 do 30 lipca 2017 odbędą się we Wrocławiu, Szymanowie, Trzebnicy, Jelczu-Laskowicach i Świdnicy. W naszym mieście rozegrane zostaną zawody w hokeju na rolkach i łyżwiarstwie figurowym na wrotkach. Areną zmagań sportowców będzie hala lodowiska Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wsparcie finansowe Ministerstwa Sportu i Turystyki pokazuje, że decyzja o dołączeniu do organizacji The World Games 2017 była strzałem w dziesiątkę. Środki te pozwolą nam zmodernizować dawno nieremontowane lodowisko i dostosować je do rywalizacji dla najlepszych sportowców naszego globu, z którego po zakończeniu igrzysk będą korzystać mieszkańcy naszego miasta – mówi zastępca prezydenta Świdnicy, Szymon Chojnowski.

Modernizacja lodowiska obejmować będzie m.in. instalację nowej wentylacji w obiekcie, remont oświetlenia i nagłośnienia, a także poprawę akustyki. Przebudowa obejmie również część pomieszczeń. Po rozbudowie uzyskamy dodatkowo 2 szatnie dla zawodników, szatnię trenerską, 2 pomieszczenia WC z natryskami i pomieszczenia magazynowe. Przewidziany jest również remont zadaszenia oraz elewacji hali sztucznego lodowiska, która poprawi estetykę i wygląd zewnętrzny obiektu. Zakupiona zostanie także nawierzchnia pod funkcjonowanie hali lodowiska do rozgrywania zawodów sportowych w piłce nożnej, koszykówce, piłce ręcznej oraz sportów wrotkarskich – wylicza Mateusz Jadach z Biura Prezydenta.

W Świdnicy zawody The World Games będą trwały od 26 do 30 lipca 2017 roku. Przez pięć dni rozgrywany będzie turniej hokeja na rolkach z udziałem sześciu najlepszych narodowych reprezentacji mężczyzn. Dodatkowo 27 i 28 lipca 40 zawodników i zawodniczek wystartuje w czterech konkurencjach jazdy figurowej na wrotkach (taniec- pary oraz jazda dowolna – soliści, solistki i pary). W sumie w Świdnicy zostanie rozdanych pięć kompletów medali.

/UM w Świdnicy/

Poprzedni artykułDrogówka patrolowała drogi krajowe
Następny artykułUratowali kocięta przed śmiercią