Strona główna 112 Drogówki czterech powiatów łączą siły

Drogówki czterech powiatów łączą siły

2

W najbliższy poniedziałek, 11 lipca, od 14.00 do 22.00, policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego czterech komend powiatowych prowadzić będą  działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach krajowych K-5 oraz K-3.

policja2
Formą walki z zagrożeniami w ruchu drogowym są działania, które swoim zasięgiem obejmują najbardziej zagrożone główne ciągi komunikacyjne dróg krajowych K-5 oraz K-3 na terenie powiatu świdnickiego, średzkiego, jaworskiego oraz jeleniogórskiego. Mają one na celu ograniczenie wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń na wyznaczonych drogach przebiegających przez teren województwa dolnośląskiego.

 Policjanci  będą egzekwować od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, zachowania wobec pieszych, jak i stosowania przez tych ostatnich elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Ponadto funkcjonariusze reagować będą na wykroczenia popełniane przez osoby piesze, takie jak niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, chodzenie po niewłaściwej stronie jezdni, czy przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

 Zadania będą realizowane przy wykorzystaniu będącego w dyspozycji sprzętu techniki policyjnej: ręcznych mierników prędkości, pojazdów w tym wyposażonych w videorejestratory, urządzeń do sprawdzania stanu trzeźwości oraz motocykli służbowych – zapowiada Grzegorz Oleśkiewicz, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Poprzedni artykułCo zostało z legendy świdnickiego Hycla? [FOTO]
Następny artykułW Świdnicy na straganie