Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Bezpieczniej dla pieszych

Bezpieczniej dla pieszych

5

Witoszów Dolny, Witoszów Górny, Pogorzała – w tych miejscowościach do końca września potrwa budowa chodników przy drogach powiatowych. Między innymi mieszkańcy Witoszowa będą mogli bezpiecznie dojść pieszo do samej Świdnicy.

 chodnik_Witoszow

Wykonawcą inwestycji w Witoszowie Dolnym jest firma Skanska S.A. Całość zadania wyniesie 73,23 tys. zł. Przedmiotem inwestycji jest budowa chodnika przy drodze powiatowej (240 mb), na odcinku od granic administracyjnych miasta Świdnicy do istniejącego chodnika w miejscowości Witoszów Dolny. Tym samym mieszkańcy, którzy pieszo pokonują ten odcinek drogi (od ronda przy ul. Wałbrzyskiej w Świdnicy) będą mogli nowym chodnikiem bezpiecznie dotrzeć do miejsca swojego zamieszkania.

 Przedmiotem zamówienia w Pogorzale jest wykonanie prac związanych z budową zatoki autobusowej i chodnika oraz przebudową zjazdu przy drodze powiatowej Wykonawcą inwestycji jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. ze Świdnicy, a wartość inwestycji wyniesie 48,3 tys. zł.

 Budowa chodnika przy drodze powiatowej w Witoszowie Górnym realizowana będzie za pośrednictwem firmy ZUK w Strzegomiu Sp. z o.o. Zakres robót obejmować będzie budowę chodnika o pow. 180 m2 oraz wykonanie remontu cząstkowego nawierzchni bitumicznej. Szacowany koszt to ok. 44,9 tys. zł.

Łącznie gmina wyda 250 tysięcy złotych.

Decydując się na te zadania, kierowaliśmy się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci i młodzieży. W wielu przypadkach jest to kontynuacja rozpoczętych prac w latach poprzednich, tak aby kompleksowo zakończyć budowę ciągów pieszych, a tym samym znacząco poprawić bezpieczeństwo – mówi wójt Teresa Mazurek.

/UG Świdnica/

Poprzedni artykułOrganowe show Camerona Carpentera [FOTO/VIDEO]
Następny artykułBurze nad powiatem świdnickim