Strona główna 112 Zatrzymany z ponad kilogramem narkotyków

Zatrzymany z ponad kilogramem narkotyków

0

Policjanci z powiatu świdnickiego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z wrocławskimi funkcjonariuszami zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie oraz handel środkami odurzającymi i psychotropowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki w postaci ponad 1 kilograma marihuany, prawie 40 gramów amfetaminy oraz 7 sztuk tabletek extasy – informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

narkotyki czerwiec 2016 (1)
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy działając wspólnie z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o posiadanie oraz handel środkami odurzającymi i psychotropowymi.

W samochodzie 26-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego ujawniono 4 worki foliowe z zawartością marihuany. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze przeszukali mieszkanie zatrzymanego, zabezpieczając kolejne porcje narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy oraz tabletek extasy. Ujawniono także wagę służącą do porcjowania ilości handlowych niedozwolonych środków oraz maszynkę do mielenia suszu marihuany. W sumie zabezpieczono narkotyki w postaci ponad 1 kilograma marihuany, prawie 40 gramów amfetaminy oraz 7 sztuk tabletek extasy. Można z nich uzyskać ponad 5000 porcji handlowych marihuany oraz prawie 400 porcji handlowych amfetaminy.

narkotyki czerwiec 2016 (2)

Mężczyzna po zatrzymaniu został osadzony w policyjnym areszcie. Po ustaleniu dalszych okoliczności tej sprawy, zatrzymany usłyszał już zarzuty udzielania oraz wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w tej sprawie podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

/KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułKobieta w ciąży porażona piorunem
Następny artykułCzarny bocian coraz bliżej centrum