Strona główna 112 Wyładował wściekłość na samochodach

Wyładował wściekłość na samochodach

2

Świdniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o zniszczenie 11 samochodów stojących na parkingu. Do zatrzymania sprawcy doszło dzięki informacji od jednego z mieszkańców.

policja111

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w środę, 8 czerwca, kilka minut przed północą otrzymał telefoniczne zgłoszenie o mężczyźnie, który idąc wzdłuż jednej z ulic miasta, uszkadzał zaparkowane tam samochody. Według informacji miał on kopać i uderzać rękami w stojące pojazdy.

Policjanci uzyskali rysopis sprawcy tego zdarzenia i natychmiast udali się na miejsce, gdzie zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 21-letni mężczyzna. Był nietrzeźwy – badanie wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

Jak ustalono, podejrzewany bez żadnego wyraźnego powodu, kopiąc i uderzając rękami, uszkodził aż 11 samochodów, wyłamując w nich lusterka zewnętrzne oraz uszkadzając elementy karoserii.

W tej chwili trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych oraz wyliczenia strat.

Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawca musi się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

/opr.red./

Poprzedni artykułZawody młodych klawiszowców
Następny artykułKino Na Szpilkach – szampan i „Kochaj”