Strona główna Bez kategorii W lesie zaczął się wysyp grzybów

W lesie zaczął się wysyp grzybów

0

Jest ciepło, dużo pada – to idealne okoliczności do rozwoju grzybów, które na takie warunki z powodu suszy czekały aż rok. Pora ruszać do lasu.

kozaczek

Jak powiedzieli zaprzyjaźnieni grzybiarze, od kilku dni w lasach pomiędzy Lutomią a Zagórzem w Górach Sowich oraz w Górach Wałbrzyskich pomiędzy Bystrzycą Górną a Modliszowem pojawiają się grzyby.

Najwięcej jest prawdziwków, borowików ceglastoporych oraz koźlarzy. Wytrawni zbieracze potrafią wyszukać 50 sztuk w godzinę. Większość okazów to młode osobniki, na starszych widać ślady po ślimakach, którym aktualna pogoda również sprzyja.

Na grzybiarzy czeka Grażyna Kawałkowska-Radomska, starszy asystent sekcji higieny żywienia, grzyboznawca w świdnickim Sanepidzie: pierwsze okazy z tegorocznych zbiorów już przyniesiono mi do oceny, ale nie wystawiałam jeszcze atestów dla osób, które zbierają grzyby na sprzedaż – powiedziała portalowi Świdnica24.pl.

Osoby niepewne swojej wiedzy mogą zgłaszać się codziennie w godzinach 7.30-9.00 lub w godzinach późniejszych, po uprzednim umówieniu się telefonicznym.

Jeśli uda się wam wiosenne grzybobranie, zróbcie zdjęcie najładniejszych okazów i wyślijcie do Świdnica24.pl Na najładniejszy okaz czeka nagroda – bilet do Cinema 3D. Zdjęcia prosimy przesyłać na adres [email protected]. W tytule proszę wpisać Grzyby, w treści podać imię i nazwisko autora zdjęcia. Na zdjęcia czekamy do 19 czerwca 2016. O wynikach konkursu poinformujemy drogą elektroniczną.

/wrt/

 

 

Poprzedni artykułDrużynowe zmagania matematyków
Następny artykuł„To nie mój pies”