Strona główna Sport Jeździectwo Strzegom Horse Trials znowu bije rekordy

Strzegom Horse Trials znowu bije rekordy

0

Największa w Polsce impreza jeździecka – Strzegom Horse Trials nabrała wielkiego rozpędu. Tegoroczna, czternasta edycja międzynarodowych zawodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego (wkkw) zgromadzi na starcie czołówkę światowego wkkw i zawita do Morawy koło Strzegomia w dniach 22-26 czerwca.

stragona

Zawody odbywać się będą na Hipodromie w Morawie i będą pod każdym względem rekordowe: w programie aż 7 międzynarodowych konkursów, na trasie crossu wiele nowych przeszkód, zawody będą trwały całe pięć dni, a na liście zgłoszeń ponad 360 koni oraz aż 10 jeźdźców z TOP 50 Rankingu FEI – w tym World Number One – Michael Jung. – Zgłoszenie nieustannie spływają.  Na chwilę obecną przyjęliśmy 362 koni z 20 krajów. Na liście oczekujących mamy kolejne kilkanaście koni. Najliczniejsze są reprezentacje z Polski, Niemiec, Włoch – mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów i dodaje – Bardzo cieszy nas obecność światowego numeru jeden – Michela Junga, ale na liście zgłoszeń mamy również wiele innych sław światowego wkkw: Karin Donckers, Linda Algotson, Ingrid Klimke, Dirk Schrade, Stefano Breciarolii, Tim Lips i wielu innych. Można śmiało już w tej chwili powiedzieć,  że Strzegom Horse Trials to jedne z najpopularniejszych zawodów w Europie.

Michael Jung jest aktualnym mistrzem olimpijskim (Londyn 2012), mistrzem świata (Kentucky 2010) i mistrzem Europy (Blair Castel 2015, Malmo 2013 i Luhmuhlen 2011) oraz zwycięzcą prestiżowego Wielkiego Szlema w WKKW. Jung przywiezie do Strzegomia swoje dwa najlepsze konie – Fischerrocana i Fichertakinou. Na jednym z nich planuje start na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Próba ujeżdżenia została podzielona na trzy dni i odbędzie się w środę, czwartek i piątek, cross został podzielony na dwa dni piątek i sobotę.  Skoki  zostaną rozegrane natomiast w czwartek, sobotę i niedzielę. Najważniejszy konkurs zawodów zaliczany do Pucharu Narodów zostanie rozegrany w następującej kolejności: piątek – ujeżdżenie, sobota – cross, który o godz. 11.00 na żywo będzie transmitowany do przeszło 30 krajów świata i w niedzielę skoki przez przeszkody.

W trakcie zawodów nie zabraknie także atrakcji pozasportowych dla publiczności. W programie mamy liczne pokazy, dla najmłodszych dmuchane zjeżdżalnie oraz przejażdżki na kucykach. Przed nami już niebawem wielkie jeździeckie widowisko – podsumowuje Marcin Konarski.

Poprzedni artykułSukcesy lekkoatletów Olimpii
Następny artykułImponujące organy odzyskują głos