Strona główna 112 Skopali busa, bo kierowca ich nie zabrał

Skopali busa, bo kierowca ich nie zabrał

0

Świebodziccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o zniszczenie osobowego busa. Kierowca nie zabrał ich z przystanku, bo byli nietrzeźwi oraz agresywni. Swoją złość wyładowali na pojeździe – informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy.

policja111
Zdarzenie miało miejsce 26 czerwca  w późnych godzinach wieczornych na jedynym z przystanków autobusowych w Świebodzicach. Do osobowego busa próbowało wsiąść dwóch agresywnych mężczyzn. Ich zachowanie wskazywało na to, iż mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. Kierowca zabronił im wejścia do pojazdu. W odwecie podejrzewani zaczęli kopać w busa powodując liczne uszkodzenia karoserii.

 Zawiadomiony telefonicznie o tym fakcie Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach wysłał w rejon miejsca zdarzenia funkcjonariuszy, którzy na terenie pobliskiej stacji paliw zatrzymali podejrzewanych. Okazali się nimi 23 oraz 24-letni mieszkańcy Świebodzic. Obaj byli nietrzeźwi – badanie wykazało w ich organizmach odpowiednio niemal 1,5 oraz ponad 2 promile alkoholu.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Za tego typu czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawcy muszą się także liczyć z obowiązkiem naprawienia szkody.

/KPP w Świdnicy/

 

Poprzedni artykułFałszywy wolontariusz znów trafi do sądu
Następny artykułBilety na lipcowe seanse w Cinema 3D [KONKURS]