Strona główna Sport Piłka nożna Rosną następcy Lewandowskiego!

Rosną następcy Lewandowskiego! [FOTO]

0

Już blisko sześćdziesięcioosobowa grupa młodych piłkarzy i piłkarek w wieku od czterech do siedmiu lat szlifuje swoje umiejętności w Akademii Młodego Polonisty działającej przy Miejskim Klubie Sportowym Polonia-Stal Świdnica. W świetle trwających we Francji Mistrzostw Europy każdy z młodych zawodników pragnie być drugim Lewandowskim, czy Milikiem.

CSC_0284

Młodzi adepci futbolu (roczniki 2009-2012) trenują dzielnie dwa razy w tygodniu pod okiem kadry trenerskiej tworzonej przez Szymona Majcherczyka, Grzegorza Borowego i Ryszarda Tyndla. Treningi odbywają się na boiskach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także na obiektach sportowych zaprzyjaźnionego Gimnazjum nr 4 w Świdnicy. W ostatnim czasie zawodnicy wzięli udział w swoich pierwszych na prawdę poważnych rozgrywkach zajmując wysokie czwarte miejsce w turnieju Deichmann Mini-Mistrzostwa 2016 w kategorii U-7. W ubiegły piątek, 3 czerwca dzieciaki obchodziły swoje święto. Na terenie Gimnazjum nr 4 zorganizowany został Dzień Dziecka. Nie brakło słodyczy, prezentów, zabaw i konkurencji sportowych przygotowanych dla młodych zawodników.

Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica zrzesza w swoich szeregach ponad pół tysiąca piłkarzy reprezentujących biało-zielone barwy w kategoriach smerfów, skrzatów, żaków, orlików, młodzików, trampkarzy, juniorów młodszych, juniorów i seniorów. Poloniści posiadają swoje drużyny we wszystkich najwyższych klasach rozgrywkowych na terenie Dolnego Śląska (I ligi wojewódzkie). Takim wyczynem mogą pochwalić się jedynie takie potęgi jak Śląsk Wrocław, czy Zagłębie Lubin. W tej klasyfikacji za naszymi plecami znajduje się wiele innych uznanych marek jak Miedź Legnica, Chrobry Głogów, KS Polkowice, Górnik Wałbrzych, czy Lechia Dzierżoniów. Świdnicki klub stawia na młodzież prowadząc ciągły nabór do wszystkich zespołów dziecięco-młodzieżowych – piłkarzy z roczników 1998-2012. Wszelkich informacji co do udziału w treningach i zapisów można uzyskać pod numerem telefonu 604-862-195. Dołącz do biało-zielonych, decyduj razem o sile świdnickiego teamu. Wspólnie gramy dla Świdnicy!

CSC_0273

Na piątek, 17 czerwca zaplanowano uroczyste zakończenie sezonu 2015/2016 Miejskiego Klubu Sportowego Polonia-Stal Świdnica. Podczas spotkania nie braknie wyróżnień dla wszystkich zawodników klubu, ponadto zostaną wybrani najlepsi piłkarze swoich drużyn, najsolidniejsi zawodnicy i odkrycia sezonu. Spotkanie z udziałem władz miasta Świdnicy rozpocznie się o 17.00 w hali na osiedlu Zawiszów.

/MDvR/

Poprzedni artykułRodzinna zabawa w Witoszowie [FOTO]
Następny artykułMamy to! Polska wygrywa z Irlandią Północną!