Strona główna Sport Piłka nożna Portugalia lepsza w karnych. Półfinał ME nie dla Polski!

Portugalia lepsza w karnych. Półfinał ME nie dla Polski!

0

Po raz drugi podczas tegorocznych Mistrzostw Europy w piłce nożnej dystans 90 minut nie wystarczył, aby wyłonić zwycięzcę w meczu Polaków. W ćwierćfinale europejskiego czempionatu remisujemy z Portugalią 1:1. Dogrywka też nie pomogła, potrzebne były rzuty karne!

kibice Polska-Portugalia 2016 (1)

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Polaków, którzy wyszli na prowadzenie już w 2. minucie za sprawą Roberta Lewandowskiego. Wyrównał jeszcze w pierwszej części gry utalentowany 18-letni Renato Sanches. Obecnie obie ekipy szykują się do dogrywki 2 x 15 minut.

Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy – wciąż 1:1 i za moment rzuty karne!

W rzutach karnych lepsza Portugalia, która zwyciężyła 5:3. Pechowcem okazał się najlepszy strzelec biało-czerwonych podczas francuskich Mistrzostw Europy Kuba Błaszczykowski, który przegrał pojedynek z portugalskim bramkarzem.

Świdniczanie do końca trzymali za biało-czerwonych kciuki.